Podkowa i Michałowice na edukacyjnym szczycie

Region

Gminy z naszego regionu wysoko w ogólnopolskim rankingu „Miejsc sprzyjających edukacji 2017”. Pierwsze miejsce zajęła Podkowa Leśna, a zaraz za nią znalazły się Michałowice.

Taki ranking opracowywany jest w oparciu o ogólnodostępne dane z zakresu trzech stopni nauczania: w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach. Tym razem oceny zostały wystawione nie uczniom, a placówkom edukacyjnym. Aby wydać ostateczny wynik komisja rankingowa musiała wziąć pod uwagę trzy miary: dobrego startu, nierówności oraz postępu. Pierwsza z wymienionych określa dostępność edukacji przedszkolnej na terenie gminy, a także wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Druga odpowiada za zróżnicowanie wyników sprawdzianu szóstoklasistów oraz egzaminu gimnazjalnego. Ostatnia, czyli miara postępu odnosi się do tego jak duży postęp w gimnazjach wykonali uczniowie. 

Biorąc pod uwagę te wszystkie wytyczne dyplom za zajęcie pierwszego miejsca znalazł się w rękach burmistrza Podkowy Leśnej. – To pokazuje, że nasze miasto dobrze wykorzystuje wysoki potencjał intelektualny młodzieży. Przy czym należy podkreślić, że na osiągniecia te składają się wyniki wszystkich szkół w Podkowie – publicznych i niepublicznych – informuje na blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. 

Również bardzo wysoko w rankingu znalazła się gmina Michałowice. – Dyplom za zajęcie drugiego miejsca w ogólnopolskim rankingu odebrał wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka, podczas konferencji rankingu samorządów „Miejsca sprzyjających edukacji 2017”,  która odbyła się 22 maja w Warszawie. Tak wysoka pozycja w Polsce jest rezultatem bardzo dobrych wyników jakie uzyskują nasi uczniowie, zaangażowania nauczycieli i rodziców, a także pracy wszystkich osób związanych bezpośrednio lub pośrednio z edukacją w naszej gminie – czytamy nas stronie gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.