Poczta nie będzie zlikwidowana

Region

Uspokajamy mieszkańców gminy – urząd pocztowy w Raszynie nie zostanie zamknięty. Pogłoski o likwidacji placówki, jakie niepokoiły miejscową ludność, okazały się nieprawdziwe

Nie wiadomo skąd pojawiła się plotka o planach zamknięcia poczty w Raszynie. Jednak już sama pogłoska zaniepokoiła mieszkańców. O sprawie mówiono też na ostatniej sesji rady gminy. Sygnalizowano, że w niektórych sklepach w gminie zbierane są podpisy pod petycją, by nie zamykano raszyńskiego urzędu pocztowego. Celina Szarek, przewodnicząca rady gminy Raszyn mówiła, że dotarły do niej informacje, że podpisy zbierali mieszkańcy Rybia. Radni pytali wójta, czy coś wie o ewentualnym zamknięciu placówki. Ten jednak nic o sprawie nie wiedział, ale obiecał, że zainteresuje się nią.

Uspokajamy mieszkańców gminy – urząd pocztowy w Raszynie nie zostanie zamknięty. – Placówka Poczty Polskiej w Raszynie nie jest przewidziana do przekształcenia w agencję. Nie wykluczamy natomiast otwarcia dodatkowej agencji pocztowej w tej miejscowości, aby zwiększyć dostępność klientów do naszych usług – mówił Bartłomiej Kierzkowski z działu informacji i komunikacji społecznej centrali Poczty Polskiej. O tym, że Poczta Polska szuka chętnych do prowadzenia na terenie gminy agencji pocztowej, dowodzi chociażby informacja wisząca na drzwiach wejściowych do urzędu pocztowego przy ul. Szkolnej. Tylko po co, skoro poczta w Raszynie zostaje? – Może to być dodatkowa działalność dla osób, które mają swój sklep lub inny punkt usługowy. Zakres usług agencji pocztowych jest taki sam, jak urzędów pocztowych. Dlatego utworzenie agencji m.in. zmniejszy kolejki w już istniejącej placówce. Niekiedy punkty świadczące usługi w imieniu Poczty Polskiej są dłużej otwarte niż nasze urzędy pocztowe, co jest kolejnym atutem – tłumaczy Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.  

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.