Początek dużych inwestycji

Region

Modernizacja oddziału przyjęć wraz ze szpitalną izbą przyjęć tworkowskiej placówki w Pruszkowie będzie jedną z większych inwestycji w opiece zdrowotnej w regionie. Samorząd województwa, jako organ założycielski szpitala, traktuje ją priorytetowo.

O sztandarowej inwestycji w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Tworkach pisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas dyrektor placówki Lidia Rudzka nie kryła radości, że szpital z tak bogatą historią i dorobkiem będzie miał warunki do rozwoju. Otwarcie zmodernizowanego pawilonu XI z m.in. nowoczesną izbą przyjęć, oddziałem przyjęć, diagnostyką laboratoryjną i stanowiskami do intensywnej opieki medycznej oraz detoksykacją miało nastąpić w 2013 r. Obecnie termin ten wydaje się być jak najbardziej realny. – Na realizację tej inwestycji wpłynęło 17 ofert. Komisja przetargowa sprawdza je pod względem formalno-prawnym i cenowym. Myślę, że nic nie stanie na przeszkodzie i w ciągu najbliższych dni zostaną wyłonieni wykonawcy. Zaś prace budowlane rozpoczną się w połowie roku i zakończą w połowie 2013 r. – informuje dyrektor tworkowskiego szpitala. Zmodernizowany zabytkowy budynek pawilonu XI, w którym aktualnie znajduje się wysłużona izba przyjęć i 60-łóżkowy oddział szpitalny, stanie się sercem diagnostycznym szpitala. Nowy oddział przyjęciowy będzie obsługiwał wszystkich przyjmowanych pacjentów. Tam będą diagnozowani i tam podejmowane będą decyzje dotyczące ich dalszego leczenia. Na czas modernizacji oddziału konieczne będzie jego wyłączenie z pracy. Personel i część pacjentów przeniesiona zostanie na pozostałe oddziały ogólnopsychiatryczne. Część chorych zostanie wypisana.

Także w tym roku szpital rozpocznie inną inwestycję, tj. przystosowanie XIX-wiecznego zabytkowego budynku gospodarczo-technicznego do celów medycznych. Powstanie tam centrum diagnostyczno-kliniczne z radiologią, oddziałem ogólnopsychiatrycznym, gabinetami lekarskimi, pomieszczeniami terapeutycznymi i nowoczesnymi pracowniami diagnostycznymi. Inwestycja kosztować będzie ponad 32 mln zł. – Na to zadanie także wpłynęło 17 ofert. Wykonawca powinien być wyłoniony w ciągu najbliższych dni – mówi dyrektor Rudzka.

Zaznacza jednocześnie, że to nie jedyne pieniądze, jakie szpital wyda w tym roku na inwestycje. – Jest też pula ponad pół miliona złotych przyznana przez samorząd województwa. Pozwoli ona na poprawę stanu pawilonu IX, tj. oddziału neurologicznego – dodaje Lidia Rudzka. Remont jest tam konieczny: od malowania pomieszczeń, poprawy stanu podłóg, po lifting sanitariatów. Przetarg na to zadanie jest już ogłoszony i po wyłonieniu wykonawcy prace prawdopodobnie rozpoczną się w połowie marca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.