Pociąg EN95 wrócił na tory, lecz nie na długo…

Kolej

Z pewnością wiele osób korzystających z usług Warszawskiej Kolei Dojazdowej w miniony weekend przecierało oczy ze zdumienia, bowiem na torach pojawił się pociąg EN95. Powrócił po ponad dwuletniej przerwie, jednak znów wymaga naprawy.

Dokładnie w marcu 2014 roku kolejka trafiła do producenta, czyli bydgoskiej PESY w celu przeprowadzenia koniecznych modernizacji. Chodziło m.in. o zmiany w konstrukcji dachu, dolnych części bocznych okien, obić siedzeń, zasilania grzejników, montaż bezprzewodowej sieci WiFi. Jednak najważniejszą modernizacją była zmiana zasilania z 600V na 3000V. PESA kilkakrotnie przesuwała termin odbioru kolejki i wreszcie po ponad… dwóch latach EN95 powrócił na tory WKD.

Jednak jest jedno ale… – Pociąg został dopuszczony do ruchu pasażerskiego. Wyjechał w sobotę i po pięciu godzinach zjechał m.in. z powodu usterek w pokładowym systemie informacji pasażerskiej – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. – Jak usterki zostaną usunięte pojazd niezwłocznie wróci do ruchu – dodaje.

Niestety WKD nie potrafiła wskazać dokładnego terminu powrotu „perły”. Już 11 grudnia kolejka pojawiła się w grodziskiej lokomotywowni spółki, w celu przeprowadzenia odbiorów. Jednak usterki uniemożliwiły dopuszczenie pojazdu do regularnego ruchu pasażerskiego. Pisaliśmy o tym tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.