Po Pruszkowie rowerem miejskim

Pruszków

Od 4 września mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z systemu rowerów miejskich. Do ich dyspozycji zostanie oddanych 48 jednośladów.

O potrzebie uruchomienia systemu rowerów miejskich w Pruszkowskie mówiło się od dawna. Okoliczne miasta i gminy chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Pruszkowski magistrat postanowił wprowadzić pilotażowy projekt systemu wypożyczalni rowerów miejskich. Start zaplanowano na 4 września. Okres testowy potrwa do 5 listopada.

Pierwotnie mówiło się, że mieszkańcy Pruszkowa będą mogli korzystać z czterech stacji rowerowych. Ostateczni ich liczbę zwiększono do sześciu. Stacje rowerowe pojawią się: w rejonie stacji WKD Pruszków – w ul. Ewy, w rejonie studni oligoceńskiej przy ul. Helenowskiej na osiedlu Staszica, w Parku Mazowsze, przy ul. Promyka (skrzyżowanie z Robotniczą), przy ul. 3 Maja 8 oraz przy MLP 2 Mosznie Parcela 29. – Dwie ostatnie powstają w ramach partnerstwo publiczno-prywatnego z firmą Millenium Logistic Park – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent. W każdej stacji dostępnych będzie po osiem rowerów. Wśród nich będą dwa tandemy i dwa rowerki dziecięce.

Miasto jest już gotowe na uruchomienie systemu. – Na weekend zaplanowaliśmy prace związane z montowaniem stacji i elementów infrastruktury. Wcześniej ułożyliśmy kostkę oraz wykonaliśmy inne niezbędne elementy. Od 4 września mieszkańcy będą mogli korzystać z rowerów miejskich – zapewnia Michał Landowski.

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest darmowe. Powyżej płacimy 1 zł, od trzech godzin stawka wzrasta do 5 zł. Co istotne, okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin. Aby korzystać z PRM należy zarejestrować się w systemie. Można tego dokonać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.