Płot już nie straszy

Podkowa Leśna

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Teren wokół WKD Podkowa Główna przechodzi prawdziwą metamorfozę. Zniknął betonowy płot, pojawi się strefa aktywności dla młodzieży.

W przestrzeni miejskiej nie brakuje obiektów, które szpecą i niekorzystnie wpływają na ocenę całego terenu. Po betonowym płocie znajdującym się po jednej stronie terenu wokół WKD Podkowa Główna pozostało wspomnienie. Rozlatujące się przęsło stwarzało zagrożenie, więc miasto postanowiło interweniować. – Po kolejnym takim przypadku, uznałem, że w trybie pilnym musi zostać zdemontowany, zanim komuś stanie się krzywda. A poza tym rozpoczął się już etap przygotowań  do wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż torów (termin do czerwca 2018) oraz oświetlenia, które będzie równolegle na tym odcinku wykonywane – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Mieszkańcy Podkowy Leśnej będą mogli zwiększyć swoją aktywność. –  Otwarcie terenu MOK rzuciło też nowe światło na perspektywę działek miejskich, które dzisiaj pełnią funkcję doraźnie rekreacyjną. Kilka lat temu został tam postawiony „pająk” wraz z siłownią miejską, która cieszy się dużą popularnością wśród aktywnych mieszkańców. Obok powstanie strefa aktywności dla młodzieży – projekt budżetu partycypacyjnego. Street workout to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, polegająca na wykorzystywaniu elementów do ćwiczeń na świeżym powietrzu całkiem za darmo. Wystarczy odrobina motywacji i trochę inwencji, aby zacząć ćwiczyć w przestrzeni miejskiej. Do końca listopada, jeżeli nie będzie „niespodzianek”, pojawi się całkiem spory zestaw drążków, który pewnie będzie służył nie tylko młodzieży – przedstawia burmistrz Podkowy Leśnej.

Teraz należy przenieść się na drugą stronę torów. Tam trwają prace związane z budową Park&Ride wraz z zagospodarowaniem terenu. Mieszkańcy mogą liczyć na wiatę rowerową, ławki i kosze na śmieci. – Przy parkingu zostanie postawiona też toaleta publiczna, dzięki czemu z przestrzeni stacji znikną przenośne toj toje. Jeszcze w tym roku, chyba, że przyjdzie niespodziewane ochłodzenie, wzdłuż torów przy parkingu zostanie dosadzony szpaler drzew – podaje Artur Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.