Planują remonty, a wykonawców nie widać

Brwinów

Gmina Brwinów planuje wykorzystać okres wakacyjny na przeprowadzenie remontów w placówkach oświatowych. Problem w tym, że magistrat musiał unieważnić postępowania przetargowe na wykonanie prac w Zespole Szkół w Żółwinie oraz Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. W obu przypadkach do urzędu nie wpłynęła żadna oferta.

Dla uczniów wakacje to czas odpoczynku. Wtedy w szkołach przeprowadzane są remonty. Taki plan ma też gmina Brwinów. W Zespole Szkół w Żółwinie konieczny jest remont sali gimnastycznej. – Czeka nas cyklinowanie i lakierowanie podłóg, a także malowanie linii i ścian. Z kolei na korytarzach planujemy wymianę wykładzin – podaje Sławomir Walendowski, zastępca burmistrza gminy Brwinów.

Z kolei w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie planowana jest modernizacja kilku sal lekcyjnych oraz remont korytarza. W obu przypadkach gmina ogłosiła postępowania przetargowe, jednak pojawił się problem. – Nikt nie złożył oferty na wykonanie prac – mówi Walendowski.

Postępowania trzeba było unieważnić. Co dalej? Odpowiedź wydaje się prosta: trzeba czekać. Brwinowski magistrat ogłosił kolejne postępowania przetargowe. Do 22 czerwca można składać oferty na wykonanie prac w brwinowskiej placówce. Z kolei propozycje dotyczące remontu sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Żółwinie magistrat przyjmuje do 27 czerwca. 

W przypadku obu szkół przewidywany termin zakończenia prac został określony na 12 sierpnia. – Rozesłaliśmy do firm informację o postępowaniach. W tym przypadku istotną rolę odgrywa czas. Często wykonawcy realizujący zamówienie uwzględniają go jako istotny element ceny – wyjaśnia zastępca burmistrza Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.