Place zabaw sprawne mimo zimy

Pruszków

Mamy środek zimy, jednak pogoda za oknem na to nie wskazuje. Nie ma się więc, co dziwić, że dzieci już dziś chętnie korzystają z zabawek na placach zabaw. Pytanie jednak czy te są w pełni sprawne?

Zazwyczaj okres zimowy, to czas kiedy place zabaw nie są oblegane przez najmłodszych. Zabawa na obsypanych śniegiem zabawkach nie należy do najlepszych. Zresztą, gdy śnieg leży na ziemi dzieci wolą lepić bałwany i jeździć na sankach. Jednak tegoroczna zima do śnieżnych i zimnych nie należy. Więc dzieci popołudniami i w weekendy chętnie bawią się na placach zabaw. Rodzice zastanawiają się, czy zabawki są bezpieczne. – Zazwyczaj wiosną na placach zabaw montowane są nowe zabawki, przywożony jest nowy piasek, a popsute elementy wymieniane są na nowe. Pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza z dziećmi. Pytanie tylko czy place zabaw są już odpowiednio przygotowane – pyta Mariola.

Okazuje się, że place zabaw są już po przeglądach. – Wszystkie miejsca zabaw przechodzą systematyczne przeglądy. Zabawki na nich są sprawne i bezpieczne, więc nawet teraz dzieci mogą z nich korzystać – zaznacza Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Jednak przeglądy to nie koniec. Pruszkowski urząd planuje nieco większy remont  jednego z placów zabaw w Parku Kościuszki. – Obecnie przygotowujemy kosztorys inwestorski i przedmiar robót dla placu zabaw w Parku Kościuszki. Chodzi o duży plac dla młodszych dzieci. W bezpiecznej nawierzchni pojawiły się dziury, które wcześniej już załataliśmy, ale nie wygląda to zbyt dobrze. Dlatego chcemy wymienić tę nawierzchnię na nową – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska. – Chcemy ogłosić przetarg jak najszybciej. Zależy nam, by plac zabaw został udostępniony najmłodszym jak najwcześniej – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.