Pijany 46-latek odpowie za znieważenie policjanta

Region

46-letni Piotr G. w asyście syna i kolegi znieważył funkcjonariusza policji na służbie. Ponad to, syn mężczyzny utrwalił obelgi rzucane przez ojca za pomocą telefonu komórkowego. Teraz nagranie stanowi dowód przeciw Piotrowi G.

Do pruszkowskiej komendy wielokrotnie wpływały skargi na uciążliwość jednego z mieszkańców osiedla przy ulicy Helenowskiej. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna często urządza w swoim mieszkaniu libacje alkoholowe. Uczestnicy spotkań w przypływie energii niszczą mienie współmieszkańców oraz wybijają szyby.  

We wtorek dzielnicowy poszedł porozmawiać z Piotrem G. W odpowiedzi na długie pukanie do drzwi funkcjonariusz usłyszał szereg obelg, po chwili na progu mieszkania pojawił się pijany 46-latek i jego kolega. Mężczyzna zaczął ubliżać i straszyć policjanta oraz zażądał przedstawienia nakazu. Po kilku chwilach w przedpokoju zjawił się również 26-letni syn Piotra G., który nagrywał przebieg interwencji telefonem komórkowym.

46-latek z uwagi na stan nietrzeźwości oraz popełnienie przestępstwa, jakim jest znieważenie funkcjonariusza na służbie został zatrzymany i przewieziony na komendę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Telefon komórkowy, na którym znajduje się nagranie z wyzwiskami został zabezpieczony, jako dowód. Piotr G. usłyszy zarzut znieważenia policjanta na służbie, za to przestępstwo grozi mu kara do 1 roku pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.