Pijany kierowca ujęty przez strażników

Pruszków

Środek dnia i kompletnie pijany mężczyzna za kierownicą Daewoo w centrum Pruszkowa. To scena z minionej środy. Nietrzeźwego 33-latka zatrzymali strażnicy miejscy, następnie trafił on w ręce policji.

Do zatrzymania doszło w rejonie ul. Gordziałkowskiego podczas rutynowego patrolu. – Około godz. 13.00 funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Daewoo, którego kierowca wraz z pasażerami zatrzymali się i wyszli z pojazdu. Stan i zachowanie wszystkich trojga w tym kierującego wskazywał, że znajdują się pod wpływem alkoholu. Strażnicy widząc,że osoby te przemieszczają się w ich kierunku, natychmiast podjęli interwencję w czasie której legitymowany mieszkaniec naszego miasta, 33-letni Paweł S. postanowił oddalić się – opisują pruszkowscy strażnicy.

Próba ucieczki nie powiodła się. – Widząc, że to on kierował Daewoo, a od całej grupy strażnicy wyczuwali silną woń alkoholu, natychmiast udaremniono mu ucieczkę po krótkim pościgu. Paweł S. ze względu na swoje agresywne zachowanie, próbę kontynuowania ucieczki i brak wykonywania poleceń, musiał być doprowadzony do radiowozu, przy użyciu środków przymusu bezpośredniego – relacjonują funkcjonariusze.

Pijany mężczyzna nie miał jednak zamariu czekać spojojnie na przyjazd policji. – Oczekując na patrol odgrażał się strażnikom oraz był bardzo wulgarny. Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy, przejęli Pawła S. do dalszych czynności, gdzie po przeprowadzonym badaniu okazało się, że prowadził on pojazd mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu – zaznaczają strażnicy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.