Pierwszy dzień wiosny dniem wagarowicza i talentów

Region

Zwyczajowo pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca świętowany jest przez uczniów jako dzień wagarowicza. Resort edukacji chce, aby dzieci i młodzież w tym dniu zostały jednak w szkole i spędziły czas inaczej. Wszystko dlatego, że 21 marca ogłoszony został dniem talentów.

Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall wystosowała list do nauczycieli i dyrektorów szkół w Polsce, by na 21 marca przygotowali ciekawy harmonogram zajęć, odbiegający od szkolnej codzienności. Czytamy w nim: „Chciałabym (…), żeby 21 marca każdego roku szkoły zrezygnowały z klasowo-lekcyjnego podejścia do edukacji na rzecz aktywności rozwijających zdolności poznawcze, artystyczne czy sportowe. Inicjatywa w całości należy do kadry pedagogicznej i uczniów – mogą to być np. otwarte, ciekawe wykłady, pokazy doświadczeń, zajęcia artystyczne, warsztaty psychologiczne. Ich celem powinno być rozbudzenie w uczniach ciekawości poznania świata (…). Chciałabym, żeby pierwszy dzień wiosny stał się w przyszłości Dniem Talentów, który co roku będzie podkreślał znaczenie uczenia się z pasją i zainteresowaniem”.

Prośba minister Hall nawiązuje do tego, że tegoroczny rok szkolny przebiega pod hasłem „Roku odkrywania talentów”. Według wizji Ministerstwa Edukacji Narodowej, szkoły mają sprzyjać poszerzaniu zainteresowań uczniów i jednocześnie stwarzać dogodne warunki rozwoju szczególnie uzdolnionych. Chodzi o to, by lekcje stały się ciekawsze, a indywidualna praca z uczniem stała się ich stałym elementem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.