Pierwsze utrudnienia w al. Wojska Polskiego

Pruszków

Rozpoczęły się przygotowania do remontu al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Od samego rana kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami, bowiem wykonawca prac zwęził jezdnię w kierunku Grodziska Mazowieckiego.

Na odcinku od ul. Powstańców do ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zostanie wymieniona nakładka asfaltowa. Choć prace nie są jeszcze w zaawansowanym etapie, a utrudnienia nie są bardzo uciążliwe to kierowcy już muszą zachować szczególną ostrożność w tym rejonie. Do jednego pasa została zwężona jezdnia prowadząca w stronę Grodziska Mazowieckiego, ta zmiana może dać o sobie znać dopiero gdy wszyscy zaczną wracać ze stolicy.
 
Ponadto bariery utrudniają przejazd na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki. Tam też nad ranem tworzyły się największe korki (sięgające niemal do stacji PKP). Kierowcy nie zjadą też do popularnej sieci restauracji McDonald’s – od strony al. Wojska Polskiego ustawiono znak B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”. Jednak kierowcy doskonale dają sobie radę z wyjazdem z popularnego fastfooda. Jadąc dalej al. Wojska Polskiego nie zjedziemy w ul. radnych, uniemożliwia to kolejna bariera.
 
Jak będzie wyglądał dalszy harmonogram prac? – Na czas robót jezdnia zostanie zwężona, a kierowcy do dyspozycji będą mieli po jednym pasie w każdym kierunku. Prace będą trwały codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-22.00 – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
 
Największe utrudnienia będą wtedy gdy drogowcy przystąpią do układania nawierzchni… – Inaczej będzie wyglądała organizacja prac w trakcie układania nakładki. Wtedy z ruchu wyłączona zostanie jezdnia w jednym kierunku, a po drugiej ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Następnie ruch zostanie przeniesiony na wyremontowaną nitkę, a wykonawca wymieni nakładkę na drugiej jezdni. Identyczne rozwiązanie było stosowane w trakcie wakacyjnego remontu. Dodam, że na czas prac związanych z ułożeniem nakłady wszystkie skrzyżowania z al. Wojska Polskiego będą nieprzejezdne – podkreśla Burdon.

Temat będziemy monitorować. Sprawdźcie naszą galerię, która przedstawia sytuację na drodze kilka minut po godz. 7.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.