Pierwsza konwencja wyborcza w Pruszkowie za nami

Pruszków

W piątkowy wieczór odbyła się pierwsza konwencja wyborcza w Pruszkowie, która została zorganizowana przez Komitet Wyborczy Wspólnie Pruszków Rozwijamy. Przedstawiono kandydatury na radnych oraz program stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy przedstawiło swojego lidera – Pawła Makucha. Następnie lider rozpoczął przedstawianie programu. Przygotowano prezentację podzieloną na części: transport, edukację, ekologię i rozwój. Niektóre z założeń to budowa i rozbudowa bezpłatnych parkingów, w tym sprzeciw dla płatnej strefy parkowania, docelowa budowa darmowego transportu miejskiego opartego na pojazdach ekologicznych.

Oprócz tego mówiono o rozwoju edukacji w stronę modernizacji, rozbudowy i docelowej budowy żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, a także oddzieleniu kultury od sportu. – Twór jak Centrum Kultury i Sportu nie istnieje. Tych rzeczy nie da się połączyć na szczeblu centralnym, nie da się połączyć na szczeblu lokalnym. Kultura jest kulturą, a sport sportem. Oczywiście sport ma być kulturalny. Nie tędy droga – mówił Paweł Makuch, lider KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy.

Pomysły dotyczą ekologii to m.in. rozwiązanie problemu związanego z funkcjonowaniem MZO, rozbudowa, modernizacja i docelowe tworzenie terenów zielonych. Mówiono też o wdrożeniu programu „czyste miasto”, tutaj podano przykład dotyczący zbyt małej liczby śmietników. Wspominano również o dzisiejszym braku marketingu Pruszkowa, promowaniu miasta na szerszą skalę.

Warto też dodać, że sala budynku PSM przy ul. Hubala 5 była wypełniona w całości.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.