Pierwsi uczniowie zasiedli w ławkach

Grodzisk Maz.

Zakończyły się odbiory mebli i wyposażenia w rozbudowanej szkole podstawowej w Adamowiźnie (gmina Grodzisk Mazowiecki). Uczniowie mogą już korzystać z nowych pomieszczeń.

Prace budowlane przy placówce w Adamowiźnie oficjalnie zakończyły się w drugiej połowie grudnia, jednak dopiero teraz obiekt zacznie tętnić życiem. Powód? Konieczność urządzenia wnętrza szkoły. – We wtorek, 16 lutego, miał miejsce końcowy etap odbioru mebli i wyposażenia, do nowo wybudowanych pomieszczeń w szkole podstawowej w Adamowiźnie. Od tej chwili uczniowie mogą stopniowo przenosić się z gościnnych pomieszczeń miejscowej parafii do nowych klas – poinformował Jacek Grabowski, rzecznik prasowy grodziskiego urzędu.

Na ten moment oczekiwano bardzo długo. Problemy lokalowe szkoły narastały od dłuższego czasu. Dzieci systematycznie przybywało, a stary budynek nie mógł pomieścić wszystkich. Tymczasowym rozwiązaniem było wynajęcie pomieszczeń parafialnych na na zajęcia na najmłodszych dzieci.

Po zakończeniu rozbudowy obiekt nie tylko powiększył się, ale stał się też bardziej funkcjonalny. Staremu budynkowi przybyła nowa kondygnacja, pojawiło się dodatkowe, dwukondygnacyjne skrzydło. Na parterze ulokowano szatnie, a na piętrze znalazły się pomieszczenia administracyjne. W dobrych warunkach będzie mogła uczyć się dodatkowa setka uczniów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.