Pieniądze dla najmłodszych

Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała 90 tys. zł dofinansowania z Unii Europejskiej na rozwój przedszkoli. Środki będą przeznaczone na organizację zajęć dodatkowych, szkoleń dla opiekunów oraz wyposażenie.

Przedszkole jest bardzo ważnym etapem w rozwoju dziecka. Nasze pociechy uczą się w wieku przedszkolnym pewnego rodzaju samodzielności, zabawy i pracy w grupie. Ponadto zaczynają posiadać pierwsze zainteresowania. Przedszkole to czas przygotowania przed rozpoczęciem nauki w szkole, gdzie jest znacznie ciężej i to edukacja, a nie zabawa wysuwa się na pierwszy plan. Nie dziwią zatem poczynania gmin w całym kraju. W wyposażenie przedszkoli inwestuje się duże pieniądze. Buduje się również nowe placówki, bo w obecnych często brakuje miejsc.

Zapewnienie najmłodszym odpowiednich warunków rozwoju jest także jednym z priorytetów UE. Dofinansowanie w wysokości 90 tys. zł. Na ten cel otrzymała gmina Brwinów. Realizacja projektu, która rozpocznie się 2 listopada obejmować będzie trzy brwinowskie przedszkola (nr 1, filialne nr 1, nr 3). 

W ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia dodatkowe (1018 godz.) dla 42 dzieci (w tym 12 niepełnosprawnych) z zakresu umiejętności społecznych. Przedszkolaki poznają sposoby radzenia sobie ze stresem, emocjami poprzez muzykoterapię, terapię ruchem, arteterapię oraz terapię ręki. Zajęcia obejmować będą również terapię zaburzeń mowy w oparciu o nowoczesne techniki. Ćwiczenia mają na celu przystosowanie dzieci do funkcjonowania w grupie.

Pieniądze pozyskane z UE będą także wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych wpływających na rozwój ruchowy dziecka. Za jakiś czas przedszkola będą więc wyposażone  m.in. w maty Terrasensa, służącej do ćwiczeń sensomotorycznych i koordynacyjnych, deski do balansowania, planszy bujaczka, huśtawki nożnej, kształtek rehabilitacyjnych, trampoliny czy równoważni. 

Pozostałe środki zostaną spożytkowane na szkolenia dla kadry pracowniczej placówek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.