Piastowskie drogi osiedlowe do przebudowy

Piastów

W ostatnich kilkunastu dniach piastowski magistrat ogłosił kilka przetargów spod znaku inwestycji drogowych. Planowane są przebudowy ulic: Wiosennej, Brzozowej, Złotej Jesieni, Skorupki.

Głosy narzekań na niezadowalającą jakość dróg usłyszymy w każdej gminie, mimo że każdego roku samorządy wydają ogromne pieniądze, by poprawić drogi. Na terenie Piastowa znajdziemy wiele ulic wymagających natychmiastowej poprawy. W wielu miejscach jest też problem z odwodnieniem. Ale wkrótce mają nadejść lepsze czasy.

Na tę chwilę ogłoszono dość znaczną liczbę przetargów. Zacznijmy od ul. Złotej Jesieni. Ma ona długość 385 m i jest utwardzona płytami typu MON. Piastowski urząd planuje tutaj wybudować jezdnię o szerokości 5 m oraz chodniki. Wszystko z kostki betonowej. Po zakończonych robotach drogowych mają pojawić się 3 progi zwalniające. Nie zapomniano o odwodnieniu.

Zmiany zajdą też na ul. Brzozowej, która łączy Harcerską z Godebskiego. Jej nawierzchnia jest bardzo zniszczona… Wiele ubytków i nierówności utrudnia mieszkańcom codzienne poruszanie się tą ulicą. Dlatego też ogłoszono przetarg na przebudowę Brzozowej. Na 350 m ma pojawić się nowa nawierzchnia z kostki betonowej, chodniki i kanalizacja deszczowa.

Kolejna nie mniej ważna, choć bardzo krótka ulica to Wiosenna. Jej długość to zaledwie 149 m. Odwodnienie będzie odbywało się za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych. Na nowej nawierzchni z kostki betonowej powstanie jeden próg zwalniający.

Ulica Skorupki znajduje się na terenie Piastowa w zachodniej części miasta. Łączy Paderewskiego i Sułkowskiego, a jej długość to 171 m. Tradycyjnie ma pojawić się tutaj nowa nawierzchnia z kostki i odwodnienie. Tutaj zrezygnowano z progów zwalniających.

Termin wykonania zamówienia dla wszystkich tych ulic to koniec lipca tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.