Piastów: załatają dziury na Moniuszki

Region

Na ulicy Moniuszki nie ma zbyt dużego ruchu, jednak nawierzchnia jezdni pozostawia wiele do życzenia. Dziury i uszczerbki poważnie utrudniają przejazd kierowcom.

– Czy z tą ulicą zrobi ktoś porządek? Przejeżdżam tędy codziennie i we własnym samochodzie czuje się jak na karuzeli – informuje pani Ewa. – Prócz kiepskiej nawierzchni na ulicy jest kolejny problem. Rodzice odwożący swoje dzieci do przedszkola zostawiają samochody na ulicy, blokując jeden pas ruchu. Żeby tu przejechać trzeba wyminąć całą kolumnę samochodów – podkreśla z niezadowoleniem.

Dowiedzieliśmy się, że ulica Moniuszki nie będzie remontowana. Władze miasta przewidują tu tylko załatanie dziur. – Obecnie rozszerzamy umowę z firmą, która zajmuje się remontem nawierzchni ulic w całym mieście. Przewidujemy również załatanie dziur, które powstały na Moniuszki – poinformował nas Zdzisław Brzeziński, burmistrz Piastowa. – Jeśli chodzi natomiast o parkujące w pobliżu przedszkola samochody to niestety mamy związane ręce. Geometria ulicy uniemożliwia stworzenie w tym miejscu parkingu – dodaje.

Okazuje się jednak, że już w 2011 roku zarówno rodzice jak i inni użytkownicy ruchu będą mogli korzystać z nowego parkingu. – W przyszłym roku będziemy kończyć trwającą już przebudowę ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. W związku z tym zaplanowaliśmy również stworzenie nowego wjazdu do przedszkola wraz z zatoczką, właśnie od strony tej ulicy – oznajmił burmistrz. – Ponadto obok stacji rozdzielczej wybudowany zostanie nowy parking, który będzie w stanie pomieścić około 30 aut – podkreśla.


Na Moniuszki władze miasta przewidują tylko załatanie dziur Fot. EmEs


Rodzice odbierający dzieci z przedszkola parkują swoje samochody wzdłuż ulicy blokując
jeden pas ruchu.
Fot. EmEs


Według burmistrza Piastowa geometria ulicy uniemożliwia stworzenie
w tym miejscu parkingu.
Fot. EmEs

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.