Piastów: Ulica E. Orzeszkowej w przebudowie

Region

Ulica E. Orzeszkowej na odcinku od ul. Harcerskiej do ul. Godebskiego będzie miała nową nawierzchnię. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wykonawcę robót budowlanych.

Termin otwarcia ofert wyznaczony jest na 7 października. Wtedy miasto zapozna się z propozycjami złożonymi przez firmy oraz przedstawi kwotę, jaką chce przeznaczyć na tą inwestycję.

– Szacunkowy koszt prac zostanie podany oferentom 7 października, w związku z tym nie może zostać on ujawniony wcześniej. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych miasta w większości pochodzących z kredytu – wyjaśnia Michał Ciesielski z Referatu Gospodarki Komunalnej z Piastowa. – Sam termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od rozstrzygnięcia przetargu i zawarcia umowy z wykonawcą – dodaje.

– Prace modernizacyjne będą polegały na częściowej wymianie krawężników, regulacji studni rewizyjnych i wypustów ulicznych. Najważniejszym elementem będzie jednak wykonanie nakładki asfaltowej – przyznaje Ciesielski. – Ułożenie nakładki na tym odcinku jest kwestią 1-2 dni, dlatego też prawdopodobnie nie będzie konieczności wprowadzania objazdów. Ostateczna decyzja w tej kwestii będzie należała do wykonawcy w uzgodnieniu z nami – podkreśla.

Jeśli procedura przetargowa przebiegnie bez zakłóceń, modernizacja Orzeszkowej zostanie wykonana najprawdopodobniej na przełomie października i listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.