Pawlik honorowym obywatelem Podkowy

Podkowa Leśna

Włodek Pawlik jest ikoną jazzu. Artysta zdobył wiele prestiżowych nagród i jest ceniony na świecie. 9 kwietnia Włodek Pawlik zostanie honorowym obywatelem Podkowy Leśnej.

Muzyk jest fantastyczną reklamą dla naszego kraju. Włodek Pawlik wyróżnia się na światowych scenach jazzowych. Jego muzyka dociera do niemalże każdego zakątka na świecie i jest wysoko ceniona. Bez wątpienia największym sukcesem Pawlika jest zdobycie nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night in Calisia”.

Warto pamiętać, że Pawlik jest związany z naszym regionem, a dokładnie z Podkową Leśną, gdzie mieszka. Miasto postanowiło uhonorować artystę. 9 kwietnia na uroczystej sesji Rady Miasta Włodek Pawlik otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna. 

Muzyk wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, ukończył również studia na wydziale jazzowym w Hamburgu. Pawlik jest artystą niezwykłym, którego wyróżnień nie sposób zliczyć. Warto wspomnieć, że jest autorem muzyki do wieli filmów m.in. „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza czy „Within the Whirlwind” Marleen Gorris. Artysta otrzymał również wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Honorowe Obywatelstwo Miasta Kalisza.

Kilka tygodni temu Włodek Pawlik zagrał koncert w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Artysta zaprezentował materiał ze swojej ostatniej płyty „America”. 9 kwietnia w Pałacyku Kasyno odbierze akt nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.