Pastewnik pięknieje

Nadarzyn

Nadarzyński staw Pastwenik i teren wokół niego nabiera kształtu. – Trwa układanie chodnika, można już podziwiać okazałą i piękna altanę. Pastewnik jest wyjątkowy, ale niebawem zyska jeszcze na atrakcyjności – podkreśla Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Pod koniec ubiegłego roku władze Nadarzyna wybrały firmę, która zajęła się przygotowaniem projektu oraz wykonaniem modernizacji Pastewnika. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano –Montażowe „FLISBUD”, które za realizację zadania zainkasuje 2 mln zł. 

Prace w terenie ruszyły na przełomie maja i czerwca. Wykonawca musi się jednak spieszyć. – Nadarzyński staw Pastewnik przypomina plac budowy. Może to widok dzisiaj niezbyt ciekawy, ale efekt końcowy ma być piorunujący. Obecnie trwa układanie kostki brukowej. Rozmawiamy z wykonawcą i mobilizujemy go, aby powierzone zadanie zrealizował w terminie. Pastewnik w nowym kształcie będzie w przyszłości wyjątkowym punktem na mapie gminy Nadarzyn – zaznaczył na swoim facebookowym profilu Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn. 

Jak Pastewnik będzie wyglądał po modernizacji? Na trenie wokół stawu pojawi się strefa wypoczynkowa z ławeczkami i alejkami spacerowymi. Dla najmłodszych zostanie wybudowany plac zabaw z siłownią plenerową. Uzupełnieniem będą stoły do tenisa stołowego oraz gry w szachy i warcaby. Powstanie również ścieżka edukacyjna. 

Kiedy Pastewnik będzie gotowy? Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się do 31 lipca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.