Parkrun zawita do Grodziska

Grodzisk Maz.

Dobra wiadomość dla miłośników biegania. W grodziskim kalendarzu imprez sportowych pojawi się Parkrun, czyli cotygodniowe zmagania biegowe.

Czym jest Parkrun? To cykliczny bieg, odbywa się zawsze w soboty i zawsze o godz. 9.00. Biega się prze cały rok niezależnie od warunków pogodowych. Biegi przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek. Do pokonania jest dystans o długości 5 km. Udział w biegach jest bezpłatny. Celem imprez biegowych jest promocja aktywnego trybu życia. Cykliczność Parkrunu powala na systematyczne treningi.

W naszym regionie Parkrun odbywa się w Pruszkowie i Skierniewicach. Niebawem do grona biegających miast dołączy Grodzisk Mazowiecki. Pierwszy grodziski Parkrun odbędzie się 1 lipca na terenie Stawów Walczewskiego. Trasa biegu to pięć kilometrowych pętli wokół stawów. Start umiejscowiony będzie w okolicach wejścia na teren od ul. Nadarzyńskiej. – W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to szutr i chodnik. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśmi oraz kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone – zapewniają organizatorzy. Więcej informacji na temat trasy znajdziecie tutaj.

Przed biegiem należy dokonać rejestracji na stronie biegu, wydrukować numer i kod startowy, a następnie przyczepić je do koszulki, w której będziemy biegać. Dzięki temu wolontariusze będą mogli zmierzyć czas jaki uzyskaliśmy na trasie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.