Park&ride przyciąga kierowców

Podkowa Leśna

Z bezpłatnego parkingu w pobliżu stacji WKD w Podkowie Leśnej korzysta coraz więcej kierowców. – Całkowicie zapełniony Park&Ride znakomicie potwierdza sens zrealizowania tej inwestycji – zaznacza burmistrz Artur Tusiński.

Plac przeznaczony dla samochodów oddano do użytku w połowie grudnia ubiegłego roku. Początkowo świecił on pustkami, pojawiały się więc watpliwości, czy budowa parkingu była potrzebna. Okazuje się, że teraz z możliwości bezpłatnego pozostawienia auta korzysta coraz więcej osób. – Po dwóch miesiącach liczenia samochodów za pomocą pętli indukcyjnej mogę podać pierwsze dane statystyczne. W miesiącu grudniu parking nie był w pełni wykorzystany, zapewne wynikało to z trwającego okresu świątecznego jak i tego, że jeszcze nie wszyscy mieli informację, że inwestycja została udostępniona dla kierowców. W związku z tym przeprowadzono akcję informacyjno – ostrzegawczą. Kierowcy, którzy zaparkowali niezgodnie z przepisami mogli znaleźć za wycieraczką żółtą kartkę z informacją o bezpłatnym udostępnieniu Park&Ride dla kierowców oraz grożących mandatach związanych z łamaniem przepisów. Akcja przyniosła oczekiwany efekt i każdego dnia samochodów na parkingu przybywało – wyjaśnia burmistrz Tusiński.

Jak informuje podkowiański włodarz, w dni najbardziej oblegane na parking wjeżdża ponad 130 kierowców. Najmniej w weekendy. W tym samym czasie z parkingu korzysta ok. 95 samochodów (stoi zaparkowanych), zdecydowana większość pozostawiona jest w godzinach 8-16. W styczniu z parkingu skorzystało 2359 pojazdów, a w ciągu pierwszych dziesięciu dni lutego już 1024. – Zdecydowanie poprawiło to sytuację w mieście, choć w dalszym ciągu są ulice, na których samochody parkują łamiąc przepisy. Jedynym skutecznym narzedziem dla takich kierowców są upomnienia i mandaty. Działania w zakresie uporządkowania parkowania w mieście będą podejmowane dalej – zaznacza burmistrz Podkowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.