Parking przy PKP w Pruszkowie: od lipca… bez zmian

Region

Na próżnych nadziejach skończyły się rozmowy Kolei Mazowieckich z PKP Nieruchomości w sprawie dzierżawy parkingu "Parkuj i Jedź" przy dworcu w Pruszkowie. Ceny w lipcu będą tak samo wysokie, jak od początku roku.

Blisko tydzień temu informowaliśmy o rozmowach pomiędzy PKP Nieruchomości i Kolejami Mazowieckimi. Pojawiła się szansa powrotu przewoźnika mazowieckiego na teren przy dworcu w Pruszkowie. Czytaj więcej.

Rozmowy trwały do ostatnich godzin. – Teraz to jest sprawa cen za ten parking – mówił nam we wtorek Andrzej Dudziński, naczelnik Wydziału Zarządzania Mieniem w PKP Nieruchomości Warszawa. Dzień później okazało się, że obie strony nie doszły do porozumienia. Powodem są problemy finansowe samorządu mazowieckiego, który jest właścicielem Kolei Mazowieckich.

– Niestety w związku z trudną sytuacją finansową w dalszym ciągu nie ma możliwości finansowania przez samorząd województwa mazowieckiego funkcjonowania parkingu w Pruszkowie. Parking ten nie znajduje się w realizowanym przez nas projekcie budowy parkingów w systemie „Parkuj i jedź” – poinformowała nas Marta Milewska, rzecznik prasowy samorządu województwa mazowieckiego.

Na pomyślne rozwiązanie sytuacji wciąż nadzieje mają w PKP. – Myślę, że rozmowy jeszcze będą prowadzone – stwierdził Dudziński. – Póki co, o miesiąc została przedłużona umowa z Uniwersum – dodał.

Od stycznia za parkowanie na ogrodzonym terenie przy dworcu firma Uniwersum życzy sobie 148 zł. Wcześniej, gdy parking dzierżawiły Koleje Mazowieckie, cena wynosiła 20 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.