Parking depozytowy w nowej lokalizacji

Region

Ważna informacja dla kierowców, którym odholowano auto na terenie powiatu pruszkowskiego. Od 15 czerwca parking depozytowy zmienia swoją lokalizację.

Kierowcy, którzy parkują swoje auta w niedozwolonych miejscach są prawdziwą zmorą dla pieszych i mieszkańców. I mowa tu o wszystkich, bez względu na to czy poruszają się rowerem, motocyklem czy samochodem. Choć na terenie powiatu pruszkowskiego nie ma regularnych kontroli kończących się holowaniem auta (a szkoda), to zdarzają się przypadki kiedy jednak pojazdy trafiają na parking depozytowy. Najczęściej są to przypadki gdy pojazd został zaparkowany lub porzucony w takim miejscu, że stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu.

Do tej pory takie pojazdy były odholowywane na parking przy ul. Ołówkowej. Od 15 czerwca parking depozytowy zmienia swoją lokalizację. Od tej daty pojazdy będą odholowywane na parking mieszczący się w Raszynie przy al. Krakowskiej 94. – W ostatnich dniach powiat pruszkowski zawarł umowę z firmą, która, oprócz holowania, będzie świadczyła również usługę prowadzenia parkingu depozytowego. Wszelkie formalności związane z odbiorem pojazdu będą prowadzone przez usługodawcę. Osoby zainteresowane odbiorem holowanego pojazdu prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy Grzegorzem Skrobiszem pod numerem 508 250 303. Nie zmieniają się opłaty za odbiór holowanych – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Sprawdziliśmy ile zapłacą nieodpowiedzialni kierowcy za odholowanie pojazdu i przetrzymanie go na parkingu. I tak za odholowanie roweru lub motoroweru zapłacimy 111 zł, a każda rozpoczęta doba na parkingu to 19 zł. Za motocykl zapłacimy odpowiednio 219 zł za odholowanie i 26 zł za dobę. Właściciele samochodów będą musieli wytrząsnąć z kieszenie znacznie więcej. Za odholowanie auta o masie do 3,5 t zapłacimy 480 zł. Doba na parkingu depozytowym będzie nas kosztować dodatkowe 39 zł. Auta o wadze w przedziale 3,5 t – 7,5 t odholowywane są za 599 zł, a te cięższe (7,5 t – 16 t) za 848 zł. W tych przypadkach koszt doby na parkingu to odpowiednio 51zł i 73 zł. Koszt odholowania auta o masie powyżej 16 t zgodnie z cennikiem wynosi 1250 zł, a doba postoju na parkingu depozytowym kosztuje 134 zł. Najwięcej zapłacą kierowcy pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Ich usunięcie z drogi kosztuje 1521 zł, a za dobę trzeba zapłacić 197 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.