Park Kościuszki gotowy w październiku

Region

Park Kościuszki przez mieszkańców potocznie nazywany jest Parkiem Sokoła. W ubiegłym roku zakończyła się dwuletnia modernizacja zabytkowego pałacyku. W tym roku władze planują ukończyć przebudowę ostatniej części parku.

Wciągu ostatnich lat pruszkowski Park Kościuszki został zmodernizowany. Pojawiły się nowe ławki i oświetlenie, a alejki zostały wyłożone kostką. Renowacji został również poddany Pałacyk Sokoła, który przez wiele lat popadał w ruinę. Miejsce drewnianego amfiteatru zajęła efektowna fontanna.

Niebawem powinna rozpocząć się przebudowa części rekreacyjno-sportowej parku, znajdującej się od strony al. Niepodległości. Obecnie trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę robót. – Otrzymaliśmy zgłoszenia od ośmiu firm. Żadnej z nich nie odrzuciliśmy.

Najprawdopodobniej już w najbliższych dniach wyłonimy wykonawcę – poinformowała nas Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Projekt przewiduje stworzenie nowego placu zabaw na niezagospodarowanym obecnie obszarze. Dodatkowo wybudowane zostaną również place parkowe, nowe alejki oraz altana i pergola. Ponadto uzupełniony zostanie niewielki fragment ogrodzenia parku od strony biblioteki. – Pierwsze prace związane z modernizacją tego terenu wykonaliśmy w ubiegłym roku. Przebudowany został istniejący plac zabaw, zbudowana została fontanna, poddaliśmy renowacji cześć ławek stojących w parku, ułożyliśmy chodniki i stworzyliśmy nowe ogrodzenie od strony al. Niepodległości i ul. Chopina – dodaje naczelnik. – Jeśli nie będzie opóźnień, to modernizacja powinna zakończyć się pod koniec września.

Trzeci etap przebudowy części rekreacyjno-sportowej Parku Kościuszki to jeden z ostatnich elementów związanych z jego modernizacją. – Zakończenie przebudowy parku Kościuszki jest dla nas przedsięwzięciem priorytetowym. Planujemy zagospodarować również inne tereny w mieście, jednak chcemy najpierw zakończyć tę inwestycję – zaznacza Elżbieta Jakubczak-Garczyńska. – Obecnie staramy się również przygotować projekt na modernizację terenu przy tzw. żwirowiskach. Jest to niewielki teren w okolicy Osiedla Prusa. Jest szansa, że przebudowa rozpoczęłaby się w przyszłym roku – podkreśla naczelnik.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.