Park wodny nabiera kształtów

Region

Marzenia o stworzeniu w naszej okolicy miejsca pełnego wodnych rozrywek zaczynają się materializować. Trwająca od pięciu miesięcy inwestycja zaczyna nabiera tempa.

W niewielkiej miejscowości Wręcza pod Mszczonowem powstaje Suntago Wodny Świat. To pierwszy element kompleksu Park od Poland, który ma być największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pierwsza łopata na terenie Park of Poland została wbita pięć miesięcy temu. Początkowo na terenie budowy drążono wielki wykop. Inwestycja nabiera jednak kształtów. Na ukończeniu jest już część prac ziemnych przy basenach, a wkrótce teren budowy się poszerzy. Jest już także zgoda na realizację drogi dojazdowej do parku wodnego. Praktycznie gotowa jest już instalacja podposadzkowa. Trwają również prace nad projektami przyłączeń do instalacji gazowej i elektrycznej. Przyłącza zostaną wykonane w przyszłym roku. – Nad budową we Wręczy w najbliższym czasie górować będzie drugi już żuraw, co oznacza rozpoczęcie prac żelbetowych w kolejnej części obiektu. Docelowo w tym miejscu powstaną szatnie, w których znajdzie się aż 8 tys. szafek dla gości – mówi Marcin Grabowski, Project Manager Park of Poland.

Park wodny to nie jedyna inwestycja w tym regionie. – Z informacji jakie mamy wynika, że gminy planują przetarg na realizację drogi w okresie zimowym, a już na wiosnę zaczną jej realizację – mówi Marcin Grabowski, Project Manager Park of Poland. Chodzi tu o połączenie drogi krajowej nr 50 od ronda Słabomierz do działki, na której powstaje park wodny.

Przypomnijmy. Inwestycja realizowana przez firmę Global City Holdings ma być gotowa w ciągu dwóch lat. Jej wykonanie będzie kosztować przeszło 150 mln euro. W parku wodnym pracę znajdzie blisko 600 osób.

Jakie atrakcje będą czekać na użytkowników gigantycznego aquaparku? W obiekcie zaplanowano dwadzieścia cztery zjeżdżalnie, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Jednymi z głównych atrakcji parku wodnego będą 24 zjeżdżalnie o łącznej długości aż 3,2 km. Największa ze zjeżdżalni będzie mieć 320 m i będzie to najdłuższa taka atrakcja w Europie. W linii prostej to wielkość zbliżona do paryskiej wieży Eiffla.

Elementy konstrukcyjne zjeżdżalni jeszcze w tym roku mają przyjechać do Wręczy. Ma je dostarczyć 140 tirów.

Suntago Wodny Świat w liczbach:
24 zjeżdżalnie wodne, razem ponad 3 km,
320 m – długość najdłuższej zjeżdżalni w Europie,
15 000 – tyle w jednym dniu zmieści się osób w Suntago Wodny Świat,
2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych,
10 różnego rodzaju saun,
67  000 mkw. – powierzchnia budowlana obiektu,
20 ha – powierzchnia działki na której powstanie Suntago Wodny Świat,
20  000 mkw. – powierzchnia ogrodu przylegającego do basenu,
3  500 mkw. – całkowita powierzchnia basenów,
1  000 mkw. – powierzchnia największego basenu krytego ,
700 prawdziwych palm na terenie ogrodu,
5 restauracji oraz 4 bary przy basenach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.