Park of Poland coraz większy

Region

Inwestor parku wodnego Park of Poland podsumował ubiegły rok na placu budowy. – Rok 2018 upłynął na budowie parku wodnego Suntago Wodny Świat pod znakiem dynamicznych postępów, a kolejne miesiące będą coraz bardziej zbliżać nas do wielkiego otwarcia – zaznacza inwestor.

Wodny park rozrywki powstaje we Wręczy pod Mszczonowem. Inwestycja wystartowała w maju 2017 roku, a z miesiąca na miesiąc prace postępują. Kluczowy był tu rok 2018, kiedy prace „wyszły z ziemi”. – Przez kilkanaście pierwszych miesięcy prace mogły dla przeciętnego obserwatora wydawać się mało spektakularne – obejmowały bowiem głównie działania pod ziemią. W drugiej połowie 2018 roku efekty budowy stały się jednak bardziej widoczne – informuje inwestor.

Co udało się do tej pory wybudować? Gotowe są fundamenty, wszystkie potrzebne wykopy oraz niecki basenowe wewnątrz budynków. Powstał odwiert termalny, z którego czerpana będzie woda do ogrzewania budynków i basenów. Na początku grudnia 2018 roku została otwarta droga łącząca Mszczonów z Radziejowicami, finansowana przez obie te gminy. Dla przyszłych gości parku wodnego oznacza to jeszcze łatwiejszy dojazd.

Prace trwają przy budowie 32 zjeżdżalni pierwsze z nich są już wstępnie montowane na zewnątrz budynku. Na transport do Polski czekają również palny i egzotyczne rośliny, które obecnie znajdują się w wielkich szklarniach w Rotterdamie.

Film z postępami prac na budowie zamieszczamy poniżej:

Park of Poland to nie tylko wodny park rozrywki. Powstaje tu również baza noclegowa w postaci wioski składającej się ze 200 rekreacyjnych domków oraz baza hotelowo-konferencyjna.

Dziś inwestor jeszcze nie zdradza dokładnej daty otwarcia parku wodnego. Wiele jednak wskazuje na to, że termin zostanie wyznaczony na ostatni kwartał bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Park of Poland coraz większy”

  1. Żbikowianka pisze:

    Czy ktoś zorientowany mógłby napisać jaki jest najkrótszy bądź najlepszy dojazd do tego miejsca? oraz ile km z Pruszkowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły