Paraliż na kolei

Region

Pociągi Koli Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej kursują z ogromnymi opóźnieniami. Przyczyną opóźnień jest zalęgający na torach śnieg.

O utrudnieniach poinformował nas czytelnik Wojtek. – Od 7.00 próbuje dojechać do pracy, a jest już po 9.00. Jestem przetrzymywany wbrew własnej woli pomiędzy stacjami zachodnia a ochota – podkreśla. – Czemu nie ma, żadnej informacji, że pociągi Kolei Mazowieckich jeżdżą z 2,5 h opóźnieniem – zastanawia się Pan Wojtek.

Okazuje się, że przyczyna utrudnień jest zalęgający na torach śnieg. – Zima nas nie zaskoczyła, bo mamy grudzień i opadów śniegu należy się po prostu spodziewać. Niestety ta pora roku potrafi boleśnie nas doświadczać – zaznacza Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP PLK. – Niestety miedzy godzina 6:30 a 7:57 musieliśmy wstrzymać ruch na linii średnicowej i usunąć śnieg, stąd te opóźnienia – dodaje.

Okazuje się, że informacje o ewentualnych utrudnieniach dyspozytorzy wszystkich przewoźników kolejowych otrzymują niemal natychmiast. – Mamy obowiązek przekazania informacji przewoźnikom. Bez tego maszyniści poszczególnych pociągów nie wiedzieliby czy mogą jechać dalej, czy muszą czekać – podkreśla Łańcucki. –Za przekazanie informacji pasażerom odpowiada przewoźnik – informuje

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.