Papierosy bez akcyzy pod lupą urzędu celnego

Nadarzyn

Na terenie gminy Nadarzyn funkcjonariusze ujawnili kilkaset paczek papierosów bez akcyzy. Dalsze czynności leżą w gestii urzędu celnego.

Wracamy do sprawy odkrycia nielegalnej fabryki papierosów. Wczoraj, w środę 31 sierpnia, informowaliśmy o czynnościach prowadzonych przez policję na terenie gminy Nadarzyn. Stróże prawa nie ujawniali zbyt wielu szczegółów. Udało nam się ustalić, że funkcjonariusze odkryli kilkaset paczek papierosów bez akcyzy. Na miejscu nie brakowało również kartoników, w które miały trafić kolejne wyroby tytoniowe.

Jak obecnie wygląda sprawa? Policja wykonała niezbędne czynności i przekazała postępowanie do urzędu celnego. – Ze względu na okoliczności oraz, w głównej mierze, określenie stanu ilościowego paczek papierosów bez akcyzy zgromadzone materiały zostały przesłane do urzędu celnego celem wykonania dalszych czynności. Postępowanie ma na celu ustalenie sprawcy, jak również tego, kto wprowadzał papierosy do obiegu – wyjaśnia st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W miejscu, gdzie dokonano odkrycia nie była prowadzona produkcja. Na terenie gminy Nadarzyn realizowany był jeden z etapów pozwalających wypuścić papierosy do obiegu. – Miejsce, w którym dokonano odkrycia pełniło funkcję tzw. pakowalni. Źródło pochodzenia papierosów nie jest znane – mówi st. asp. Dąbrowska.

Zatem teraz sprawą zajmie się urząd celny. Co stanie się z papierosami po przeprowadzeniu postępowania? – Zostaną zniszczone – odpowiada pruszkowska funkcjonariuszka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.