Pamiętaj o zwierzętach

Region

Każdy stara się ubrać ciepło, aby nie odczuć zimowych temperatur. Musimy również pamiętać o naszych czworonogach i ich potrzebach.

Nie jesteśmy świadkami syberyjskich mrozów, ale pogoda bywa zmienna. Czasami zima nie przypomina zimy i całkiem przyjemnie spędza się czas na powietrzu. Bywa, że pada, wieje, jest najzwyczajniej w świecie zimno. Staramy się jak najszybciej dotrzeć do swoich domów, aby się ogrzać. Zwierzęta również potrzebują ciepła.

W okresie zimowym należy poświęcić swoim pupilom nieco więcej uwagi i zadbać o ich komfort. Pamiętajmy, aby zapewnić psu ocieploną budę i zadbać o jego aktywność ruchową. Bezczynność może prowadzić do wychłodzenia organizmu. Należy również podawać zwierzakom ocieploną wodę oraz zapewnić ciepłą karmę. Jeśli nasz pupil ma krótką sierść to wybierając się na spacer warto zadbać o jego nakrycie.

Warto również pamiętać o wolno bytujących kotach. W okresie zimowym można udostępnić im wejście do piwnicznych korytarzy. Nie zapominajmy również o ptakach, u których zachodzi bardzo szybka przemiana materii. Powinniśmy je systematycznie dokarmiać. Na pewno skorzystają z jedzenia, które zostawimy im na parapecie czy też na balkonie.

Gdy widzimy wałęsającego się psa bądź kota zgłaszajmy takie przypadki na straż miejską. Pozwólmy przetrwać zimę zwierzętom. Dla wielu z nich będzie to ciężki okres.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.