Oznakuj swój rower

Grodzisk Maz.

Sezon rowerowy dobiegł już końca, choć wiele osób mimo chłodu nadal wykorzystuje rower jako środek transportu do szkoły czy pracy. Grodziscy strażnicy miejscy podkreślają, że warto zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą i go oznakować.

Kradzież roweru to niemiłe doświadczenie. A często zdarza się nam pozostawić nasz jednoślad bez zabezpieczenia. Strażnicy Miejscy z Grodziska Mazowieckiego zachęcają właścicieli do oznakowania swoich rowerów. Dzięki temu w przypadku kradzieży będzie łatwiej ustalić do kogo faktycznie należy jednoślad.

Jak wygląda proces znakowania? Strażnicy najpierw generują indywidualne oznaczenie składające się z liter i cyfr i rejestrują go w bazie. Następnie przy użyciu engravera oznaczenie jest nanoszone na rower. –  Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikro udarowa technologia „engravera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po ewentualnym powierzchniowym celowym zatarciu znaków – podkreślają grodziscy strażnicy.

W celu oznakowania roweru należy skontaktować się ze strażnikami dzwoniąc  pod numerem 22 755 54 31 lub 986 w celu umówienia terminu znakowania. Aby oznakować rower warto zabrać ze sobą dokument tożsamości i dowód zakupu roweru (paragon, faktura, umowa kupna-sprzedaży).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.