Otrzymasz bezpłatną poradę

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy powiatu grodziskiego będą mogli korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Głównym celem przedsięwzięcia jest udzielenie wsparcia oraz edukacja prawna.

Wiele osób boryka się z problemami natury prawnej i nie wie, gdzie szukać wsparcia. Od 2016 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego bezpłatnie będą mogli skorzystać z porad prawnych.

Osoba poszukująca pomocy będzie mogła uzyskać informacje dotyczące przysługujących jej praw oraz obowiązków na niej spoczywających. Specjaliści zajmą się również sporządzaniem pism o zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie pełnomocnika w postępowaniu sądowym. W ramach nieodpłatnej pomocy każdy będzie mógł poznać możliwości rozwiązania problemów prawnych, z którymi się boryka. Dodatkowo zgłaszający uzyska wsparcie w przygotowaniu się do rozpoczęcia działalności gospodarczej, informacje z zakresu prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej będą mogli skorzystać weterani, kombatanci, osoby korzystające z usług pomocy społecznej, dotknięci katastrofą naturalną. Wsparcie uzyskają również rodziny posiadające „Kartę Dużej Rodziny”, młodzież do 26 roku życia oraz osoby powyżej 65 roku życia.

Gdzie będzie można uzyskać poradę? Na terenie powiatu grodziskiego zlokalizowane zostaną cztery punkty pomocowe. W Grodzisku Mazowieckim przy ul. Dalekiej 11a z porady będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku od 12.00 do 16.00. Chętni mogą się udać również do punktu przy ul. Żwirki i Wigury 4 przez cały tydzień, z tym, że od 9.00 do 13.00. Kolejny punkt zostanie zlokalizowany w Żabiej Woli przy ul. Głównej 5 (9.00-13.00) oraz w Milanówku przy ul. Piasta 30 (12.00-16.00).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.