Ostatnie chwile, by zagłosować na świetlicę w Kozerkach

Grodzisk Maz.

Dzięki pomocy internautów dotychczasowa gminna świetlica w Kozerkach ma szansę zmienić się w multimedialną pracownię. Głosowanie będzie trwać tylko do 20 października, czyli do jutra!

Mowa o obiekcie zlokalizowanym przy ul. Marsa 37, który swoją działalność rozpoczął w listopadzie 2014 r. – W naborze wniosków do 3. edycji programu Pracownie Orange wniosek Grupy Inicjatywnej Grodzisk zakwalifikował się do 2. etapu konkursu. Teraz spośród 64 zwycięskich pomysłów internauci wybiorą 25 miejsc, w których powstaną nowe świetlice – informuje grodziski magistrat.

 

Zatem wszystko zależy od internatuów. Głosować można codziennie raz dziennie za pośrednictwem strony internetowej: pracownieorange.wp.pl (tutaj). Co stanie się gdy świetlica w Kozerkach znajdzie się wśród 25 zwycięskich miejsc? Zostanie poszerzona jej działalność, a tym samym dzieci i młodzież, a także ci nieco starsi zyskają większą szansę na rozwój. – Nasza pracownia będzie miejscem spotkań mieszkańców wsi Kozerki oraz pobliskich miejscowości wiejskich z nowoczesną technologią multimedialną. Poprzez warsztaty chcemy pokazać uczestnikom jak swobodnie poruszać się w nowoczesnej technologii niezależnie od wieku czy barier ekonomicznych – czytamy w opisie zgłoszonego projektu.

 

Obecne wyposażenie świetlicy jest niewystarczające. – Od momentu powstania świetlicy w Kozerkach obserwujemy duże zainteresowanie nowinkami technicznymi wśród odbiorców oferty naszej placówki. Z powodu niewystarczającego wyposażenia nie mogliśmy odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców związane m.in. z kursami obsługi komputera, zajęć z grafiki rastrowej dla młodzieży oraz lekcji informatyki dla najmłodszych – napisano.

 

Świetlica w Kozerkach w chwili opublikowania artykułu znajdowała się na piątym miejscu spośród wszystkich zgłoszonych projektów w całym kraju, z liczbą głosów wynoszącą 14 776.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku „Gminna Świetlica w Kozerkach”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.