Ostatni dzwonek, żeby zagłosować

Pruszków

Dobiega końca czas głosowania na projekty pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Tylko niedzieli, 24 czerwca, można wesprzeć realizację danego pomysłu.

Budżet obywatelski zawitał w tym roku do Pruszkowa po raz trzeci. Do rozdysponowania jest 1 mln 250 tys zł w rozłożeniu na poszczególne obszary miasta. To najwyższa kwota w historii tego przedsięwzięcia w mieście. Największa jest także liczba zgłoszonych projektów. Po weryfikacji formalnej pod głosowanie trafiło ich ponad 40.

O tym, które zostaną zrealizowane, przekonamy się już wkrótce. Ale póki co, jest jeszcze czas aby oddać głos na te pomysły, które uważamy za najlepsze. Tylko trzeba się spieszyć. Termin upływa już 24 czerwca.

Jak głosować? Każdy z mieszkańców ma do rozdysponowania 10 punktów pomiędzy pomysły, które uzna za wartościowe i godne realizacji. Punkty można przyznać w całości jednej inicjatywie, lub dowolnie podzielić. Służy do tego specjalna karta do głosowania, dostępna również elektronicznie na stronie budzet-obywatelski.ehost.pl. Wypełnione karty można dostarczać do bezpośrednio do urzędu miasta przy ul. Kraszewskiego lub przesyłać drogą elektroniczną.
 

– To już ostatni moment. Mobilne punkty głosowania będą dostępne jeszcze w nadchodzący weekend. Stoisko budżetu obywatelskiego pojawi się m.in. podczas Wianków. Zachęcamy do głosowania. Projekty są bardzo interesujące – zaznacza Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.
 

Jak dodaje, zainteresowanie mieszkańców jest duże, ale są i tacy, którzy o budżecie obywatelskim jeszcze nie wiedzą. – Część mieszkańców nie wie, że mogą głosować. Warto zaznaczyć, że nie trzeba być zameldowanym w Pruszkowie, trzeba mieszkać w mieście, posiadać kartę mieszkańca, ale meldunek nie jest konieczny. W tym roku nie jest wymagany też numer PESEL – wyjaśnia Landowski.

Na stronie internetowej budżetu dostępna jest też pełna lista projektów. My pisaliśmy o nich tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.