Ostatni dzwonek na zgłaszanie projektów

Pruszków

Dobiega końca kolejny ważny etap konstruowania pruszkowskiego budżetu obywatelskiego na 2018 r. Mieszkańcy mają już tylko kilka dni na zgłaszanie swoich pomysłów.

Ostateczny termin upływa 17 marca. Projekty złożone po tej dacie nie będą rozpatrywane. Trzeba więc się spieszyć. Formalności na szczęście nie ma zbyt wiele i można je złatwić szybko. W jaki sposób? – Możecie to zrobić najprościej za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie pruszkow.citizenpro.pl lub złożyć w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miejskiego w kopercie z napisem „Budżet Obywatelski” w godzinach pracy Urzędu albo przesłać drogą mailową na adres: budzetobywatelski@miasto.pruszkow.pl. Pamiętajcie o zebraniu 30 podpisów poparcia dla projektu, tylko od mieszkańców ze swojego obszaru! Czekamy na Wasze pomysły! – informuje pruszkowski magistrat.

Wspomniane „obszary” to wydzielone rejony miasta. Na każdy z nich przypada konkretna kwota do wykorzystania w ramach budżetu obywatelskiego. Łączna kwota dla wszystkich wynosi 1,1 mln zł, czyli o 250 tys zł więcej niż w poprzedniej edycji. Podział wygląda następująco: obszar I (Gąsin) 140 tys zł; obszar II (Bąki i Żbików) 218 tys zł, obszar III (Tworki i Malichy) 130 tys zł, obszar IV (Ostoja) 141 tys zł, obszar V (centrum) 137 tys zł, obszar VI (Wyględówek) 141 tys zł, obszar VII (os. Prusa) 180 tys. zł.

Szczegółowy podział wraz z nazwami ulic dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.