Ostatni dzwonek na PIT

Region

W najbliższy wtorek, 30 kwietnia, mija termin na rozliczenie się z podatku PIT. W tym roku po raz pierwszy nie musimy wypełniać formularza, wystarczy, że zaakceptujemy ten przygotowany elektronicznie przez Ministerstwo Finansów.

 

To spora zmiana. Do tej pory deklaracje trzeba było składać samodzielnie. Dopuszczalna była co prawda forma elektroniczna, ale wszystkie dane należało wprowadzić do formularza ręcznie. W tym roku całą tę pracę wykona za nas skarbówka. Jedyne, co należy zrobić to sprawdzić poprawność danych na platformie „Twój e-PIT” i kliknąć akceptację. Tyle wystarczy, aby nasze rozliczenie zostało przyjęte.

Platformę „Twój e-PIT” i instrukcję logowania się znajdziecie tu. Potrzebne będą numer PESEL (lub NIP i data urodzenia), kwota przychodu za 2017 r., kwota przychodu za 2018 z jednego z formularzy otrzymanych od pracodawców. Co ważne, jeśli do 30 kwietnia nie potwierdzicie swojego elektronicznego zeznania podatkowego i nie złożycie go w żadnej innej formie – ten wygenerowany przez platformę „Twój e-PIT” zostanie uznany za przyjęty.

Zachętą do wybrania tej nowy drogi rozliczenia z fiskusem jest czas, jaki urzędy skarbowe mają na dokonanie zwrotu podatku. W przypadku elektronicznego formularza to 45 dni, o połowę krócej niż przy składaniu papierowych rozliczeń.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Ostatni dzwonek na PIT”

 1. Adam pisze:

  Ja mam tym pisowskim złodzieją płacić? ZŁODZIEJE

 2. kj pisze:

  A co to jest ten pit? nie uczyli mnie o tym w szkole.

 3. Gosia pisze:

  Sochaczew to fajne City. Lubie tam bywac

 4. Daro pisze:

  Ja w Sochaczewie w US skladam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły