Opóźnienia przy modernizacji Sprawiedliwości

Region

Do końca wakacji miała potrwać przebudowa ulicy Sprawiedliwości w centrum Pruszkowa. Mamy 1 września, a koniec prac jest jeszcze daleki.

Ulica Sprawiedliwości jest zamknięta od połowy czerwca. Prace miały potrwać do końca sierpnia. – Termin taki jest podyktowany okresem wakacyjnym. Chcemy się wyrobić przed początkiem roku szkolnego – mówił w dniu rozpoczęcia inwestycji Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Według Kurzeli są trzy powody opóźnień. Jednym z winowajców jest Zakład Energetyczny, który prowadził przebudowę energetyki. Drugim powodem były błędy projektowe, a trzecim pobliski deweloper, który zażyczył sobie takiej samej nawierzchni na chodniku, jak po drugiej stronie ulicy.

– Nie mogliśmy spełnić jego wszystkich wymagać, ale trochę poszliśmy na ustępstwa – powiedział wiceprezydent Pruszkowa.

Być może jest jeszcze jeden powód opóźnień. – Tam pracuje tylko dwóch robotników. Przychodzą rano na półtorej godziny, a potem ok. 14.00 wracają znów na półtorej godziny – powiedziała nam jedna z pobliskich mieszkanek.

Umowa z wykonawcą obowiązuje do 15 września. Według Kurzeli może wystąpić niewielkie opóźnienie w pracach, ale do końca miesiąca inwestycja ma być zakończona.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.