Oligocenka przy Jasnej do przebudowy

Pruszków

Studnię przy ul. Jasnej w Pruszkowie czeka gruntowny remont. Przez dwa miesiące ujęcie wody ma być nieczynne.

Oligocenka przy ul. Jasnej zaopatruje w wodę nie tylko mieszkańców dużego osiedla Staszica, ale też osoby z innych części miasta. To jedno z największych ujęć w Pruszkowie. W dodatku świetnie zlokalizowane, w pobliżu sporego parkingu. Problem jednak w tym, że budynek gdzie mieści się studnia, jest mocno zniszczony. Odpadające kafelki widać gołym okiem. To wkrótce ma się zmienić.
 
Jakie zmiany czekają „oligocenkę”? W budynku naprawione zostaną wewnętrzne i zewnętrzne tynki, wymienione będą fragmenty ścian, a całość zyska izolację przeciwwilgociową. W środku pojawi się nowa posadzka, w wejściu – nowe drzwi. Wymienione zostaną „koryta” do poboru wody, a także cała instalacja wodociągowa. Dwa krany będą sterowane fotokomórką.

To wszystko ma sprawić, że z tego zniszczonego ujęcia znów będzie można wygodnie korzystać. Zanim jednak do tego dojdzie, studnia będzie nieczynna przez 60 dni. Kiedy prace rozpoczną się? Wiadomo na razie, że nie szybciej niż 1 sierpnia. Miasto poszukuje obecnie wykonawcy remontu, ogłosiło przetarg na to zadanie i do 21 lipca czeka na oferty zainteresowanych wykonawców.

To już drugi postępowanie w tej sprawie. Poprzednie unieważniono, bo… nie zgłosił się żaden chętny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.