Ogłoszono przetarg na budowę placu zabaw w Stawisku

Region

Władze powiatu grodziskiego ogłosiły przetarg na wybudowanie nowego placu zabaw w parku przy muzeum w Stawisku, w ramach projektu „Rewitalizacja budynku Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku wraz z założeniem parkowym”.

Park w Stawisku znajduje się w zachodniej części Podkowy Leśnej. Usytuowany jest wokół domu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, który po śmierci – zgodnie z wolą pisarza – stał się własnością państwa i został przeznaczony na Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów. W ubiegłym roku budynek został wyremontowany.

Kolejnym etapem projektu jest rewitalizacja terenu parkowego wraz z budową placu zabaw we wschodniej części parku. Część rekreacyjna ma mieć powierzchnię 600 m2 i będzie ogrodzona niskim, nie rzucającym się w oczy płotkiem. Wszystkie urządzenia na placu zabaw mają być zrobione z drewna o naturalnej kolorystyce. Będzie można skorzystać tam m.in. z popularnych „koników”, bujaka na sprężynie, karuzeli, piaskownicy, ściany zręcznościowej, czy drążków gimnastycznych. Na terenie placu maja się pojawić także ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery.

Rewitalizacja parku powinna zakończyć się pod koniec wakacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.