Oferty wyższe niż zakładano

Pruszków

Władze Pruszkowa nadal nie rozstrzygnęły przetargu na budowę parkingu Park&Ride przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie. Oferty złożone przez firmy przewyższają budżet przewidziany na tę inwestycję.

Parking przy ul. Waryńskiego ma zachęcać mieszkańców Gąsina i Żbikowa do korzystania z usług kolei. Dzięki tej inwestycji ma również zniknąć problem ze znalezieniem miejsca parkingowego w rejonie dworca. Przy Waryńskiego ma powstać parking naziemny na 110 samochodów. Dodatkowo przewidziano budowę parkingu dla rowerów oraz wydzielenie zatoczki autobusowej. 

Pruszków na tę inwestycję otrzymał nawet dofinansowanie, ale pojawił się kłopot. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma i zaproponowała cenę wyższą od zakładanej. Zakład Usług Terenowych, Budowlanych i Porządkowych z Warszawy za wykonanie prac zażądał ponad 2,8 mln zł, tymczasem pruszkowski magistrat na budowę parkingu ma zarezerwowane niespełna 2,6 mln zł. Czy to oznacza, że przetarg zostanie unieważniony? Niekoniecznie.

– Chcemy zwiększyć środki na to zadanie i rozstrzygnąć przetarg. Na najbliższej sesji wystąpimy do radnych o dokonanie przesunięć w budżecie – powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.