Odliczanie do startu Grodziskiego Roweru Miejskiego czas zacząć

Grodzisk Maz.

Pogoda za oknem tego nie wskazuje, ale zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia sezonu rowerowego. W Grodzisku Mazowieckim już 1 marca zostaną uruchomione wypożyczalnie miejskich rowerów.

Grodziski Rower Miejski powraca! System miejskich wypożyczalni rowerowych zawitał do Grodziska Mazowieckiego już w 2014 r. i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością. Kolejny sezon już przed nami. Za kilka dni w Grodzisku będzie można ponownie wypożyczać jednoślady. 

Miłośnicy jazdy na rowerze do swojej dyspozycji będą mieli dziewięć wypożyczalni, ale do czerwca uruchomione zostaną trzy kolejne. Gdzie? Przy ul. Piaskowej, Żydowskiej i Okrężnej. – Zwiększenie liczby stacji rowerowych w Grodzisku Mazowieckim oprócz aspektów zdrowotnych, oszczędzi nasz czas i nerwy. Jestem przekonany, że dzięki rozbudowie GRM zmniejszy się liczba samochodów w centrum miasta, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na jakość powietrza – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Jak działa system wypożyczeń w Grodzisku? Przypominamy. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia Grodziskiego Roweru Miejskiego jest całkowicie bezpłatne. Opłata za kolejne godziny (od złotówki za godzinę) pobierana jest ze środków, którymi użytkownik wcześniej zasilił swoje konto. Trzeba to zrobić już przy rejestracji, której można dokonać za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej Nextbike lub przy terminalu stacji wypożyczeń. Samo wypożyczenie jest bardzo łatwe. Wystarczy podejść do terminala i postępować zgodnie z instrukcjami. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.