Odholowali ci auto? Odbierzesz je z nowego parkingu

Region

Jeśli odholowano wam auto na terenie powiatu pruszkowskiego to od 1 października odbierzecie je z nowej lokalizacji. Parking depozytowy, na który trafiają auta przenosi się do Jawczyc.

Jeden spacer ulicami Pruszkowa wystarczy, by znaleźć kilkanaście aut, które albo są źle zaparkowane, albo od miesięcy (jak nie lat) stoją w jednym miejscu zajmując miejsca parkingowe. Na terenie powiatu pruszkowskiego nie ma regularnych kontroli, które kończą się odholowaniem auta. A szkoda. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy jednak samochód trafia na lawetę i zostaje przetransportowany na parking depozytowy. Dzieje się tak w sytuacji gdy auto zostało zaparkowane lub porzucone w takim miejscu, że stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu.

Przez wiele lata pojazdy „ściągane” z ulic trafiały na parking przy ul. Ołówkowej. W połowie ubiegłego roku parking depozytowy został przeniesiony do Raszyna. Natomiast po 1 października po odholowane auto trzeba się będzie udać do Jawczyc. – Osoby zainteresowane odbiorem holowanego pojazdu prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy KAS-CAR Damianem Jaworskim pod numerem 666 189 871 – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

Sprawdziliśmy ile zapłacą nieodpowiedzialni kierowcy za odholowanie pojazdu i przetrzymanie go na parkingu. I tak za odholowanie roweru lub motoroweru zapłacimy 110 zł, a każda rozpoczęta doba na parkingu to 19 zł. Za motocykl zapłacimy odpowiednio 218 zł za odholowanie i 26 zł za dobę. Właściciele samochodów będą musieli wytrząsnąć z kieszeni znacznie więcej. Za odholowanie auta o masie do 3,5 t zapłacimy 476 zł. Doba na parkingu depozytowym będzie nas kosztować dodatkowe 39 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.