Od rana problemy na kolei

Kolej

Opóźnienia, odwołane bądź skrócone kursy – tak zaczął się tydzień na kolei. Pasażerowie łapią się za głowy i mają nadzieję, że sytuacja szybko zostanie opanowana.

Utrudnienia to słowo powtarzane jest jak mantra w przypadku kolei. W poniedziałkowy poranek wszyscy wypoczęci i zwarci ruszyli do pracy, ale utknęli na stacjach kolejowych. Pociągi kursują z opóźnieniem, więc cierpliwość jest wskazana. – Pomiędzy stacjami Pruszków i Warszawa Włochy doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem. Na miejscu jest nasza ekipa techniczna, która naprawa usterkę. Pociągi kursują z kilkuminutowym opóźnieniem – przekazał nam Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. 

Pierwsze utrudnienia pojawiły się po 4.00. Część składów nie zatrzymywała się na stacjach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. Warto dodać, że niektóre kursy zostały odwołane. Pociąg SKM linii S1 o 7.04 ze stacji Warszawa Zachodnia w kierunku Pruszkowa nie wyruszył w trasę.

Co istotne dla pasażerów, w pociągach SKM i Kolei Mazowieckich wprowadzono wzajemne honorowanie biletów. Rozwiązanie będzie obowiązywać do odwołania. Dodatkowo wprowadzono honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach WKD na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska-Warszawa Śródmieście WKD-Grodzisk Mazowiecki Radońska.

AKTUALIZACJA 11.00

Kolejarze poinformowali, że usterka została naprawiona. Rozkładowy ruch pociągów będzie stopniowo przywracany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.