Od jutra utrudnienia na WKD

Kolej

W nocy z środy na czwartek rozpoczynają się prace przygotowawcze do kompleksowej naprawy toru nr 2 na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów, co wiąże się z utrudnieniami. Pocieszeniem może być to, że ograniczenia w kursowaniu pociągów będą występować w porze nocnej.

To kontynuacja prac wykonanych w ubiegłym roku, kiedy Warszawska Kolej Dojazdowa wyremontowała tor nr 1. Wówczas roboty trwały niemalże przez całe lato, tym razem nie będzie inaczej. W nocy z 1 na 2 czerwca rozpoczną się prace przygotowawcze do zaplanowanej na lipiec i sierpień kompleksowej naprawy drugiego toru. – Przygotowanie do remontu wiąże się z transportem materiałów, rozwożeniem m.in. podkładów, które dotarły już w ubiegłym tygodniu do Komorowa – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Pasażerowie będą musieli mieć na uwadze, że do końca czerwca nastąpią ograniczenia w kursowaniu kolejek w porze nocnej. W godzinach 23.35-4.00 każdego dnia zamykany będzie fragment torów na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. Pociągi nr 162, 165, 167 i 236 będą kursować według skróconych relacji. W zamian za to przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Oto specjalny rozkład jazdy:

kurs nr A162 relacji: Komorów (odj. 0:18) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 0:57)
kurs nr A165 relacji: Warszawa Śródmieście WKD (odj. 23:50) – Komorów (przyj. 0:30)
kurs nr A167 relacji: Warszawa Śródmieście WKD (odj. 0:20) – Komorów (przyj. 1:00)
kurs nr A236 relacji: Komorów (odj. 23:38) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 0:17)

Warto dodać, że przystanki osobowe Warszawa Salomea oraz Malichy nie będą obsługiwane przez komunikację zastępczą. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć TU.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.