Obwodnica Moszny tuż tuż

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie poszukuje wykonawcy „obwodnicy” Moszny i Domaniewa. Zupełnie nowa droga ma wyprowadzić ruch ciężkich samochodów z tych niewielkich miejscowości.

To nietypowe zadanie dla gminy. Dlaczego? – Od kilku lat kładziemy olbrzymi wysiłek organizacyjny i finansowy na przebudowy dróg i to nie tylko gminnych, bowiem pomagaliśmy a czasami wyręczaliśmy również województwo i powiat udzielając pomocy finansowej a także rzeczowej w postaci wykonania prac drogowych za innych zarządców. W tym roku znowu mamy w planach przebudowy kilku kolejnych dróg gminnych, ale również, co niespotykane w przypadku małych i średnich gmin niebędących siedzibami powiatów, budowę zupełnie nowej drogi – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Dla mieszkańców Moszny i Domaniewa to ważny ruch. – Chcąc rozwiązać problem TIR-ów rozjeżdżających Mosznę i Domaniew wykupiliśmy grunty i zaprojektowaliśmy budowę obwodnicy Moszny, dzięki czemu wyprowadzimy niezwykle duży ruch samochodów ciężarowych z zabudowań ludzkich. Walorem tego rozwiązania jest również wyprowadzenie ruchu ciężarówek z drogi w Domaniewie – dodaje brwinowski włodarz.

Inwestycja ma być gotowa po wakacjach. – Do 14 kwietnia czekamy na oferty w przetargu. Prace związane z budową obwodnicy Moszny (w tym nowej jezdni z ciągiem pieszo-rowerowym, dwóch rond na skrzyżowaniach z drogami Moszna-Koszajec i Moszna-Pruszków, oświetlenia ulicznego) powinny się zakończyć do 29 września – wyjaśnia burmistrz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.