O przebudowie Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza raz jeszcze

Piastów

W najbliższą środę w Piastowie odbędzie się drugie spotkanie władz miasta z mieszkańcami w sprawie kontrowersyjnej przebudowy ciągu ulic Żółkiewskiego, Ogińskiego i Barcewicza. Czy atmosfera będzie równie gorąca jak za pierwszym razem?

Planowaną przebudowę tych trzech ulic część mieszkańców nazywa próbą „wciśnięcia” im małej obwodnicy Piastowa. Władze miasta odpierają jednak zarzuty o wprowadzenie tam szybkiego ruchu. Trudno tu jednak o porozumienie. Obie strony pozostają przy swoich argumentach. Protestujący mieszkańcy przekonują, że przebudowa sprowadzi pod ich okna ciężki i wzmożony ruch. Władze miasta twierdzą, że wręcz przeciwnie – poprawi się komfort i bezpieczeństwo.

Obie strony miały już okazję, aby wzajemnie wysłuchać swoich racji. Na czerwcowym spotkaniu w tej sprawie pojawiły się tłumy mieszkańców, a emocje sięgnęły zenitu. Pojawiły się zarzuty o manipulowanie informacjami i ukrywanie prawdziwego celu inwestycji. Naszą relację z dyskusji znajdziecie tu.

Czy jest więc szansa na porozumienie? O tym być może przekonamy się w najbliższą środę (5 września), podczas drugiej tury rozmów. Początek spotkania o godz. 18.00, Miejski Ośrodek Kultury, sala kina „Baśń”.

Mieszkańcom przypominamy też, że do 10 września trwają oficjalne konsultacje społeczne w tej spornej kwestii. Swoje uwagi można zgłaszać bezpośrednio do urzędu miasta za pomocą formularza dostępnego tu.

A tu przygotowana przez magistrat „ściągawka” dotycząca przebudowy Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.