Nowy przejazd kolejowy coraz bliżej

Region

W piątek, 21 stycznia władze Pruszkowa spotkały się z przedstawicielami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Dyskutowano na temat ostatecznego zakresu prac modernizacyjnych linii kolejowej Warszawa-Łódź na terenie Pruszkowa - informuje biuro promocji Pruszkowa.

Modernizacja zakłada m.in. likwidację przejazdu kolejowego, stanowiącego przedłużenie ul. Działkowej i budowę nowego, bezkolizyjnego 1200 metrów dalej w kierunku Brwinowa. Władze Pruszkowa postulowały, aby w miejscu obecnego przejazdu powstało przejście dla pieszych i zadeklarowały udział finansowy w inwestycji. Zobowiązały się także do przystosowania ulic Przejazdowej i Stefana Bryły do potrzeb nowego przejazdu.

Projekt zmian zakłada też przebudowę i wydłużenie w kierunku ulicy Waryńskiego przejścia podziemnego przy stacji kolejowej PKP w Pruszkowie.  PKP ma przystosować przejście do potrzeb niepełnosprawnych. Według deklaracji kolejarzy prace powinny zakończyć się w 2012 roku.

Linia kolejowa Warszawa – Łódź przebiega przez Pruszków i ma łączną długość 129 km.  Z usług kolei na tej trasie codziennie korzysta kilkanaście tysięcy podróżnych. Celem modernizacji linii jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego połączenia kolejowego dla składów mogących poruszać się 140-160 km/h.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.