Nowy wóz dla strażaków z OSP Młochów

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków ochotników z Młochowa.

Bez dobrego sprzętu i wyposażenia trudno strażakom dobrze pracować. Podobnie gdy jest on już przestarzały lub jego go zbyt mało. Ochotnicza Straż Pożarna z Młochowa wreszcie doczeka się fabrycznie nowego pojazdu. Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem „uterenowionym”.

Według dokumentacji przetargowej masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji nie może przekraczać 16 ton. Moc silnika, który spełni normy czystości spalin EURO 6 wyniesie minimum 290 KM. Na wyposażeniu znajdzie się m.in.: manualna skrzynia biegów, indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, niezależny układ ogrzewania i wentylacji umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku, lampy przeciwmgielne z przodu pojazdu, klimatyzacja fabryczna, zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna, elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka po stronie kierowcy i dowódcy, lusterka zewnętrzne podgrzewane, elektrycznie sterowane szyb drzwi przednich, szyby przedziału załogi otwierane ręcznie, szyberdach, szafka kabinowa na sprzęt dla załogi tylnego przedziału na całej szerokości kabiny, radio samochodowe fabryczne z instalacją głośnikową, reflektor ręczny (szperacz) do oświetlenia numerów budynków, podstawa z przygotowaną instalacją do montażu minimum dwóch latarek oraz minimum dwóch radiotelefonów przenośnych.

Kabina pojazdu będzie czterodrzwiowa i zawieszona na poduszkach pneumatycznych samopoziomujących. Nie zabraknie oczywiście urządzeń sygnalizująco-ostrzegawczych świetlnych jak i dźwiękowych. Napęd pojazdu tzw. cztery na cztery z możliwością odłączania napędu osi przedniej. Zamontowany zostanie zbiornik wody o pojemności nie mniejszej niż 4,5 tony oraz wydajna autopompa. 

Termin realizacji zamówienia wyznaczono do dnia 15 września tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.