Nowy starosta powiatu pruszkowskiego wybrany

Pruszków

Podczas XVI sesji rady powiatu pruszkowskiego został wybrany nowy zarząd oraz prezydium rady. Kto i jakie stanowisko będzie piastował?

8 grudnia Zdzisław Sipiera został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko wojewody mazowieckiego. W związku z tym musiał zrezygnować z funkcji starosty powiatu pruszkowskiego. Od tamtej pory mieszkańcy zastanawiali się kto zajmie jego miejsce? Wówczas Sipiera nie chciał zdradzić nazwiska swojego następcy. Jednak wszystko stało się jasne podczas wczorajszego wieczoru. 14 grudnia w sali konferencyjnej starostwa pruszkowskiego radni wybrali nowy zarząd.

Starostą został Maksym Gołoś, który kiedyś sprawował urząd rzecznika wojewody za kadencji Jacka Sasina, później asystenta w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Funkcję wicestarosty będzie pełnić nadal Krzysztof Rymuza.

Etatowymi członkami zarządu powiatu zostali: Ewa Borodzicz oraz Mirosław Chmielewski. Decyzją radnych, nieetatowym członkiem zarządu został po raz kolejny Zdzisław Brzeziński. Podczas sesji wybrano również przewodniczącego rady, a została nim Maria Makowska. Funkcję wiceprzewodniczących będą piastować Dariusz Nowak i Aurelia Zalewska.

Zdzisław Sipiera na pamiątkę otrzymał szablę od pracowników starostwa oraz pióro od radnych.

Więcej informacji na ten temat znajdzie się w naszym najnowszym wydaniu Gazety WPR, która ukaże się w najbliższy piątek. Zachęcamy do czytania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.