Nowy rozkład jazdy na kolei

Region

W najbliższą niedzielę, 9 grudnia, zmieni się rozkład jazdy Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Sprawdźcie, czego się spodziewać.

Najwięcej zmian w nowym, rocznym rozkładzie jazdy przygotowała WKD. Co więcej, są to zmiany na plus, bo przybędzie kursów kolejki. Od 9 grudnia na torach pojawi się sześć dodatkowych pociągów kursujących w dni powszednie (cztery w szczycie, dwa w porze wieczornej). W kilku przypadkach ulegną zmianie godziny odjazdów ze stacji początkowej, WKD planuje też uzupełnienie wieczornych połączeń do Milanówka o dwa nowe kursy i modyfikację czasów przejazdów między wybranymi przystankami.

Cztery dodatkowe połączenia, które pomogą w rozładowaniu szczytu to kursy z Grodziska do Warszawy (odjazd o godz. 15.46); z Podkowy Leśnej do Warszawy (odjazd o godz. 18.30); z Warszawy do Grodziska (odjazd godz. 19.40); z Warszawy do Podkowy Leśnej (odjazd o godz. 17.00).

Wszystkie szczegóły i dokładny rozkład jazdy WKD znajdziecie tu.

Rewolucji nie będzie na tzw. dużej kolei. Jak informują Koleje Mazowieckie, rozkład jazdy będzie podobny do obecnego. – Wracają zawieszone połączenia na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Dodatkowo będzie kursował nowy pociąg przyspieszony nr 19298/9 relacji Warszawa Wschodnia (odjazd 18.59)-Warszawa Centralna (19.05)-Skierniewice (19.56). Z uwagi na liczne wystąpienia pasażerów, pociąg „Wiedenka” zarówno w godzinach porannych, jak i w popołudniowych zatrzymywał się będzie na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Skierniewice – czytamy w komunikacie KM.

Grafik Kolei Mazowieckich dostępny jest tu.

Analogicznie wielkich zmian nie należy spodziewać się w kursowaniu SKM. Pasażerowie nowy rozkład jazdy znajdą tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.